کمی انصاف و جوانمردی آقای سیاستمدار!
کمی انصاف و جوانمردی آقای سیاستمدار!
تاریخ درج خبر : پنجشنبه 25 آبان 1396 ساعت 09:42
 
درست است خانه‌هایی که شما برای مردم ساخته‌اید هیچ تلفاتی نداشته‌اند ولی اجازه بدهید تفاخر به بی‌غلط بودن این املای ننوشته شما، بماند برای فرصتی بهتر و پس از فروکش کردن داغ داغدیدگان زلزله کرمانشاه!
به گزارش آبدانان خبر امیر استکی در روزنامه وطن امروز نوشت: سیاست پدر و مادر ندارد. خیلی زیاد این را شنیده‌ایم اما خیلی زیاد پیش نیامده است که مثال‌های ملموسی برای این گزاره در پیش روی ما باشد. این روزها اما یک مثال واضح از بی‌پدر و مادری عالم سیاست در پیش چشمان ما است. در کرمانشاه و شهرهای اطرافش زلزله‌ای بزرگ روی داده و بیش از 400 نفر از هموطنان ما را به کام مرگ کشانده است. هزاران نفر مجروح و مصدوم و ده‌ها هزار نفر بی‌خانمان شده‌اند. در اینجا در عوالم صاحب پدر و مادر تنها فکر و ذکر هر انسانی باید کاستن از آلام بازماندگان و تعجیل در کمک‌رسانی و امداد باشد اما عده‌ای در این میان نمکدان جهل و تعصب را روی زخم تازه زلزله‌زدگان خالی می‌کنند و به دنبال این هستند که از این بدبختی، عسرت و رنج، چماقی برای کوبیدن بر سر گذشتگان بسازند. معاون اول رئیس‌جمهور عمده تلفات زلزله را مربوط به واحدهای مسکن‌مهر معرفی می‌کند و رئیس‌جمهور هم از ثابت شدن ناکارآمدی خانه‌سازی دولت برای ملت سخن می‌گوید و روزنامه مدعی، تیتر مهوع «قصر اندوه» را برای دشنه کردن سیاه‌روزی ملت و فرو کردنش در قلب دشمن سیاسی خود انتخاب می‌کند.

همه اینها در حالی است که هنوز آوار بر سر مردم زلزله‌زده وجود دارد و بدن‌های مضطر و بی‌پناه در جنگ با سرما، گرسنگی، تشنگی، بی‌خوابی و استرس قرار دارند. هنوز آب کفن کشته‌شدگان زلزله خشک نشده است که در دنیای بی‌پدر و مادر سیاست هلهله‌ای برای پیدا شدن چماقی برای کوفتن گذشتگان برپاست. واقعیت هر چه می‌خواهد باشد. اینکه اصولا مسکن‌مهر از لحاظ وسعت و جمعیت چه درصد کمی از شهرهای قصر شیرین و سرپل ذهاب را شامل می‌شود، ابدا مهم نیست. مهم این است که به واسطه فروریخته شدن نما و دیوارهای یک مجتمع مسکن‌مهر (که در دوره خودشان تکمیل شده) در حالی که سقف و ستون‌ها و اسکلت ساختمان‌ها پابرجاست، به تکرار مزخرف بودن طرح مسکن‌مهر و مقصر بودن دولتی دیگر در مرگ ملت بپردازند. از آب گل‌آلود ماهی تازه بگیرند و در روزنامه‌ها و رسانه‌های بیشمار زنجیره‌ای و کانال‌ها و گروه‌های سطحی تلگرام جشن پیروزی بر رقیب خود را در خیمه عزاداری کشته‌شدگان زلزله برپا کنند. تلخی داستان آنجاست که واقعیت به اذعان کارشناسان خلاف این هجمه سخیف رسانه‌ای است.

زلزله کرمانشاه با شدت 3/7 ریشتر و در عمق 10 کیلومتری زمین یکی از زلزله‌های بزرگی است که در این سال‌ها روی داده است. مقایسه این زلزله و میزان خسارت‌های جانی و مالی آن گواه این است که اگر قرار بر قضاوت بر این مبنا درباره مسکن‌مهر باشد، قضاوتی همراه با تحسین خواهد بود. در زلزله بم با شدت 6/6‌ریشتر در عمق 10 کیلومتری 26271 نفر کشته و بیش از 30‌هزار نفر مجروح شدند. در زمین‌لرزه رودبار با شدتی مشابه زلزله کرمانشاه و در عمق 19‌کیلومتری بیش از 35000 نفر کشته شدند. در آن روزها هم خبری از مسکن‌مهر نبود و از بد روزگار امور کشور در دستان کسانی بود که هم‌اکنون بر سر کار هستند. جناب جهانگیری در زمان زلزله بم وزیر بودند و در زمان زلزله رودبار و منجیل هم نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی! آیا هیچ‌وقت در هیچ بلای طبیعی آنگونه که امروز کرسی غلط‌گیری به ناحق از دستاوردهای دیگران را در اختیار گرفته‌اند، خود به کسی پاسخ داده‌اند؟! وقتی مدیر روابط‌عمومی اداره راه و شهرسازی کرمانشاه تعداد کشته‌شدگان تا به این لحظه در مسکن‌مهر کرمانشاه و سرپل ذهاب را 2نفر اعلام می‌کند، آیا نباید از جناب جهانگیری پرسید ادعای شما بر چه اساسی صورت گرفته است؟ آیا جز این است که دنیای سیاست دنیای بی‌پدر و مادری است. جناب جهانگیری و آقای رئیس‌جمهور و روشنفکرکان زنجیره‌ای و‌ ای مدعیان اعتدال و انصاف و حرفه‌ای‌گری در امر رسانه و خبر! آیا پسندیده نبود بیشتر صبر می‌کردید و شادی خود را از یافتن گزکی برای زدن گذشته لااقل تا یک هفته به تاخیر می‌انداختید؟! درست است خانه‌هایی که شما برای مردم ساخته‌اید هیچ تلفاتی نداشته‌اند ولی اجازه بدهید تفاخر به بی‌غلط بودن این املای ننوشته شما، بماند برای فرصتی بهتر و پس از فروکش کردن داغ داغدیدگان زلزله کرمانشاه!


واحدهای مسکن‌مهر که از نظر شما و سمپات‌های بهره‌مند شما از روز اول طرح مزخرفی بود، در برابر این زلزله بزرگ با سالم ماندن اسکلت و فرونریختن سقف‌ و ستون‌ها کماکان سرپاست و بر اثر همین مساله کمترین تلفات در این حادثه ناگوار مربوط به این خانه‌ها بوده ولی ما نیز به شما حق می‌دهیم که کماکان به واسطه واحدهای مسکن اجتماعی دولت‌تان که زلزله تا چند هزار ریشتر را نیز تحمل می‌کنند، مدعی باشید.


ما می‌دانیم در دنیای بی‌پدر و مادر سیاست مطالبه انصاف و جوانمردی و انسانیت داشتن، خطایی ساده‌لوحانه است اما می‌شود برای چند روز هم از این دنیای کذایی خارج شد و انسان‌وار به اطراف و رویدادها و زجرها و رنج‌ها و دردهای مردمان این سرزمین صبور نگریست. فقط کافی است از ماشین‌های ضدگلوله که قیمت هر کدام‌شان ده تای یک مسکن‌مهر می‌شود خارج شوید و کمی در میان این مستضعفین داغدیده که وارثان انقلابی که شما بر سر سفره‌اش نشسته‌اید هستند، قرار بگیرید و با مزه تلخ داغ پدر، مادر، زن، فرزند، خواهر، برادر و همسر آشنا شوید. آن وقت می‌فهمید سخن گفتن از ناکامی مسکن‌مهر در این شرایط چه معنایی خواهد داشت. فقط بزرگواران در هنگام پیاده شدن لباس گرم همراه خود داشته باشید؛ کرمانشاه سرمای سختی دارد.

کد خبر: 27460
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

تصویر دیده نشده از شهید هسته‌ای با کراوات!

ارائه 25 هزارنفرساعت آموزش به مددجویان کمیته امدادامام(ره)

ضرری که خاموشی و بی برقی برای اصناف دارد

مسئولان حضور بیشتری در بین مردم داشته باشند

احتمال حذف سهمیه خاموشی در مناطق گرمسیری/ انعقاد قرارداد برای تزریق برق به استان

به بهانه سالروز تصویب قطعنامه ۵۹۸

طرح آموزش مهارت برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان

پوتین: موضع روسیه درباره برجام تغییر نکرده است

ضرورت تصمیم گیری نهایی درباره نحوه صدور روادید زائران اربعین با طرف عراقی

رکن حفظ محیط زیست همکاری با مردم است

احداث بیش از 15 چمن مصنوعی در استان/ 40 خانه ورزشی استعدادیابی در روستاها ساخته می شود

نواقص برگزاری انتخابات با تجمیع قوانین برطرف می شود

302 هزار ایلامی تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند/ هزینه 210 میلیاردی به افراد تحت پوشش در سال 96

جایزه منفورترین چهره استکبار برای بار دوم به ترامپ رسید/ قدردانی از مجاهدات‌ سرلشگر سلیمانی + تصاویر

سیاست شیطانی «معامله‌ قرن» هرگز محقق نمی‌شود/ کمیته حقیقت‌یاب فاجعه منا تشکیل شود

دیدارمسئولان آبدانان با خانواده دانشمند شهید هسته‌ای کشو ر

پاس‌کاری‌کافی است؛ گل بزنید

۷ نوع غذا که نباید برای ناهار مصرف کنید

آیا حذف حقوق تابستان معلمان صحت دارد؟ +عکس

دولت باید توانا و کارآمد باشد/ با متخلفان در هر سطحی که هستند برخورد شود

رشد کمی و کیفی جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی/ مدیران واحدهای تولیدی مشکلات خود را مطرح کنند

درخواست از روحانی برای عزل فوری تیم اقتصادی دولت و به‌کارگیری مدیرانی جوان و انقلابی

دولت در اجرای رهنمودهای رهبری عزم جدی دارد

شورش در پاریس، بعد از قهرمانی فرانسه در جام جهانی

دشان: با بازی عقلانی مقابل کرواسی به پیروزی رسیدیم/ این قهرمانی شکست تلخ در یورو 2016 را جبران کرد

انهدام ۲ تیم تروریستی در آذربایجان غربی/ دو تروریست کشته و مابقی دستگیر شدند

عملیات اجرایی پتروشیمی دهلران شتاب گرفته است / تعداد شاغلین ان‌جی‌ال دهلران افزایش می‌یابد

تخصیص50درصد اعتبارات عمرانی شهرستان