مسئولین خدمت رسانی بی منّت داشته باشند
مسئولین خدمت رسانی بی منّت داشته باشند
تاریخ درج خبر : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 09:22
 
خدمت رسانی بی منّت به مردم شکر نعمتی است که خدا به خدمتگزاران داده است دولتمردان و خدمتگزاران شهرستان هر چه در برابر مردم شهید پرور و محروم شهرستان انجام دهند کم است.
به گزارش آبدانان خبر  برقراری عدالت و خدمت به مردم، و واگذاری و پذیرش مسئولیتها فلسفه وجودی حکومت دینی است. از این رو، هر چه مسئولیت، مهمتر و بالاتر باشد، وظیفه خدمت رسانی نیز سنگین تر می شود.

سیل نیازهایی که از جانب آحاد مردم به سوی مسئولان مملکتی در هر رده ای سرازیر می شود، هدیه و نعمتی الهی است که شکرانه اش، تعهد، دلسوزی، وظیفه شناسی، تلاش پیگیر در رفع این نیازمندیها و احساس ملامت و خستگی نکردن در خدمت رسانی شایسته به مردم است.

البته خدماتی که کارگزاران و خدمتگزاران مردم در نظام اسلامی انجام می دهند خواه ناخواه در معرض دید مردم قرار می گیرد، و مردم از کمّ و کیف آن مطّلع می شوند. طبیعی است که از آنها مسرور گردند و خدمتگزاران نظام را مورد تحسین . و ستایش قرار دهند.
مسئولین برای کارهای نیکی که انجام داده اند بر کسی منّت ننهند و به رخش نکشند؛ چرا که این عمل کار نیک را از ارزش می اندازد. خدمت رسانی بی منّت به مردم شکر نعمتی است که خدا به خدمتگزاران داده است دولتمردان و خدمتگزاران شهرستان هر چه در برابر مردم شهید پرور و محروم شهرستان  انجام دهند کم است.

چه خوب می شود مسئولین شهرستان در هنگام انجام خدمتگزاری خدمتی را که انجام می دهند بی منت بر مردم  کار خود را تا پایان ادامه دهند متاسفانه بعضی از مسئولین با انجام دادن کاری که وظیفه و از تعهدات خود می باشد بر مردم و مسئولین زیر دست خود سخت می گیرند و درخواست تمجید و تملق گویی را دارند و در صورت انجام ندادن آن کار را نیمه کار رها می کنند.

مسئولین محترم باید در همه حال رضای خدا را در نظر بگیرند و مردم خوب و شهید پرور شهرستان ابدانان خود نیز قدردانی کارهای که شما از روی اخلاص و نیت پاک انجام می دهید هستند.

بدون تردید خدمت رسانی زمینه شکوفایی اخلاق الهی و روی آوری به ارزشهای دینی را در جامعه فراهم می سازد، وقتی مردم از نظر معیشت و زندگی شخصی و اجتماعی دغدغه خاطر نداشته باشند و ناچار نباشند برای به دست آوردن لقمه ای نان تن به گناه و کارهای خلاف شرع دهند.
وقتی ببینند کارها با تدبیر دولتمردان و کارگزاران نظام به خوبی پیش می رود، وقتی به هر اداره ای قدم می نهند با روی گشاده انسانهایی خدوم رو به رو می شوند و ناگزیر نمی شوند برای حل مشکل خویش تملق بگویند.

وقتی زمینه اشتغال و ازدواج را برای فرزندان خود و دیگران فراهم می بینند و سرانجام وقتی هیچ گونه تبعیضی در ادارات مشاهده نکنند، قطعاً نشاط می گیرند؛ اعصابشان آرامش دارد؛ اضطراب و دلهره نمی گیرند؛ از کوره در نمی روند و بدخلقی نمی کنند.

آنگاه که در جمع خانواده نیز حاضر می شوند عقده ای ندارند تا آن را روی زن و فرزندانشان خالی کنند
. لذا خود به خود محیط زندگی با نور ایمان، پرستش و اخلاق اسلامی عطرآگین می گردد.

انسان همواره در برابر خوبیها و خدمات نیکوکاران زبان به نیکی می گشاید و از آنان قدردانی می کند. انسانهای خدوم همواره در خاطره ها زنده می مانند و شاید هیچ عملی به اندازه نیکی و خدمت به مردم حس سپاسگزاری آنان را برنینگیزد.انتهای پیام/


کد خبر: 27737
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

آقای گل تیم ملی فوتبال کیست؟

مثلث ارتجاع!

مسافری که از پرواز مرگبار آسمان جان سالم به‌در برد

« کاهش مناطق تنش»؛ توافقی برای صلح یا تجزیه سوریه؟ ارتش ترکیه چند پایگاه نظامی در استان‌های حلب و ادلب احداث کرده است؟ + نقشه میدانی و تصاویر

آئین تودیع و معارفه مدیران کل ارشاد ایلام برگزار شد

سوگواره یاس نبوی در امامزاده شاخص ایلام برگزار می شود

اختصاص دو پرواز برای یافتن اجساد مسافران هواپیما

پرواز پهپادها برای یافتن لاشه هواپیمای سانحه‌دیده/رصد ۳ نقطه در منطقه به عنوان نقاط احتمالی وقوع حادثه

کشف اشیاء عتیقه درآبدانان

زلزله سرابباغ را لرزاند

سران قبائل و ایلات یک سرمایه بزرگ ملی هستند

۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور شبیه معجزه بود/ اشرافی‌گری و بی‌توجهی به مستضعفان ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

آنهایی که دنبال گفت‌وگوهای دیگر هستند، اول جدیتشان در اجرای تعهدات قبلی را نشان دهند

اعتراف زوج خارجی به ربایش معلم بازنشسته

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها برگزار شد

لغزندگی جاده های استان ایلام/ رانندگان احتیاط کنند

سقوط هواپیما در 14 مایلی یاسوج/ برخورد هواپیما با کوه دنا/ همه مسافران جان باختند+اسامی مسافران

مدارس شیف عصر استان ایلام تعطیل شد

ایلام میزبان شهدای گمنام می‌شود

حوادث رانندگی در ملکشاهی سه زخمی برجای گذاشت

پایان انتظارها برای پاکسازی غده سرطانی دمشق پس از 6 سال/ ببرهای سوریه برای تنظیم ضربان قلب پایتخت سوریه وارد غوطه شرقی شدند +نقشه میدانی و تصاویر

این نوشیدنی به کنترل قند خون دیابتی‌ها کمک می‌کند

راه حلی شگفت انگیز برای کاهش استرس

تلاش بانک‌ها برای جذب سپرده با نرخ سود بالاتر

ساخت سه پایگاه نظامی غیرقانونی ترکیه در خاک سوریه + تصاویر ماهواره‌ای

اظهارات مک مستر خلاف تعهدات برجامی آمریکا و تهدید سایر کشورها است

درمان جدید سرطان با تقویت و تحریک سیستم ایمنی

بررسی آخرین تحولات یمن در گفتگوی عراقچی و همتایان ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی و آلمانی