حمایت تمام قد اصلاح طلبان از مجلس رقص دختران و آواز زنان
حمایت تمام قد اصلاح طلبان از مجلس رقص دختران و آواز زنان
تاریخ درج خبر : پنجشنبه 17 اسفند 1396 ساعت 15:02
 
نتشار فیلم رقص و آواز و حضور نجفی در مراسم با ناراحتی مردم نسبت به این بی اخلاقی رو به رو شد؛ اما روزنامه‌های اصلاح‌طلب که ید طولایی در رفتار قبیله‌ای دارند، تمام قد از این مراسم حمایت کردند.
به گزارش آبدانان خبر روز سه شنبه در سالن همایش‌های برج میلاد مراسمی با عنوان «جشن بانو» به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد که شهردار تهران، فاطمه راکعی مدیرکل امور زنان (نماینده مستعفی مجلس ششم)، شیخ معاون شهردار و برخی دیگر از مسئولان شهرداری حضور داشتند.

در بخشی از این همایش که عمدتاً با سخنرانی‌هایی با موضوعات جنسیتی همراه بود، عده‌ای از دختران به رقص و انجام حرکات موزون در حضور مردان حاضر در سالن مبادرت کردند و تعدادی از زنان نیز به خوانندگی پرداختند.

انتشار فیلم این مراسم بازخورد بسیار گسترده‌ای در افکار عمومی داشت و مردم با ناراحتی نسبت به این بی اخلاقی اعتراض کردند؛ اما روزنامه‌های اصلاح طلب که ید طولایی در رفتار قبیله‌ای دارند، تمام قد از این اتفاق حمایت کرده و به توجیه‌های مضحک روی آوردند.

روزنامه قانون در مطلبی با عنوان «حاشیه‌های ناموزون» نوشت:

«آن گونه که در فیلم‌های منتشر شده از این مراسم مشخص است، تعدادی دختربچه هفت تا ۹ ساله به مناسبت روز زن در این مراسم، گل‌افشانی سنتی و آیینی اقوام ایرانی را اجرا کرده‌اند...اینکه در یک مراسم تعدادی دختربچه با لباس‌های سنتی ایرانی گل افشانی کنند، موضوع عجیبی نیست اما واکنش‌ها و اظهارات بعضی مسئولان بعد از دیدن این فیلم عجیب است. اینکه بخواهند مدیریت شهری یا هر دستگاه دیگری را به خاطر دیدن گل افشانی دختربچه‌ها به عدم مدیریت در اداره امور شهر و بی کفایتی متهم کنند، دور از انصاف به نظر می‌رسد...در حالی‌که موضوع گیری‌های عجیب و غریب درباره گل افشانی دختربچه‌های زیر ۹ سال از سوی مسئولان ادامه دارد، یک منبع آگاه در شهرداری تهران در واکنش به فیلم منتشر شده از مراسم جشن بانوان شاغل در شهرداری تهران تاکید کرد:"این دخترها به سن تکلیف نرسیده بودند و همگی زیر ۹ سال بودند"».

روزنامه آرمان نیز ژست یک اکتشافگر به خود گرفته و با آسمان و ریسمان بافتن به اینجا رسید که:

«چرا برخی از کاه، کوه می‌سازند و همواره درصددند که تصویری نامیمون از همه امور به جامعه نشان دهند؛ بنابراین باید اذعان داشت افزایش انتقادها و هجمه‌ها به شهرداری تنها به دلیل این حرکات در این مراسم نیست. به نظر می‌رسد انتقادها می‌تواند به دلیل دستور اخیر شورا به شهرداری مبنی بر تعدیل نیرو در شهرداری هم به نوعی تلقی شود».

روزنامه شرق نیز با تقطیع این ماجرا، طوری وانمود کرد که نجفی شخصاً بعد از مراسم با این موضوع برخورد کرده است، این در حالی است که موج گسترده اعتراض‌ها موجب واکنش نجفی شد. شرق در مطلبی با عنوان «نجفی: دلیلی نداشت که مراسم را ترک کنم؛ ورود دادستان به ماجرای جشن شهرداری» نوشت:

«روز سه‌شنبه و همانند هر سال کارکنان زن شهرداری تهران به مناسبت روز زن، در سالن برج میلاد در میهمانی دورهمی جمع می‌شوند، درحالی‌که تنها شهردار تهران و دو مدیر دیگر میهمان مرد این مراسم هستند. این جشن با همراهی گروهی از نوازندگان یک گروه موسیقی همراه است و در این میان سه دختربچه شروع به حرکاتی موزون می‌کند؛ این اقدام در همان لحظه برای تلخ‌نشدن مراسم واکنشی به‌همراه ندارد، اما شهردار تهران صبح روز بعد، یعنی دیروز، دستور ویژه‌ای را برای حفظ شئونات اسلامی در برنامه‌های شهرداری و این برنامه خاص صادر می‌کند. بااین‌حال انتشار تصاویر این مراسم در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی را به‌همراه داشت و پای دادستان کل کشور را هم به میان آورده و دادستان کل کشور، دادستان تهران را مسئول رسیدگی سریع این اقدام خلاف عفت عمومی کرد».

روزنامه آفتاب یزد نیز در مطلبی با عنوان «گیر جدید به نجفی» نوشت:

«براساس فیلمی که منتشر شده، یک گروه موسیقی متشکل از نوازندگان زن همخوانی می‌کنند و شماری دیگر از دختران کم سن و سال روی سن به صورت سنتی می‌رقصند...به نظر می‌آید که بیشتر هدف چنین رسانه‌هایی تخریب تیم اصلاح طلب شهرداری تهران باشد تا انتقاد سازنده، چرا که حرکات سنتی چند کودک که هنوز به سن تکلیف نرسیده‌اند، نمی‌تواند دلیل منطقی‌ای جز سنگ اندازی جلوی پای شهرداری محمد علی نجفی داشته باشد».

برخلاف ادعای مضحک روزنامه‌های اصلاح طلب، در این مراسم غیر از ناهنجاری خوانندگی زنان در حضور مردان؛ همانطور که در فیلم‌های منتشر شده نیز مشخص است، دختران رقصنده اولاً در سنین کودکی نیستند و ثانیاً حرکات آنها نیز در قالب رقص است نه حرکات موزون نمایشی یا آیینی.

لازم به ذکر است که یکی از کارکنان شهرداری که فیلم و عکس این مراسم را ضبط و منتشر کرده در حال حاضر به شدت از سوی مسئولان شهرداری تحت فشار قرار گرفته است.

گفتنی است «مصطفی تاج‌زاده» از متهمین فتنه ۸۸ در روزهای گذشته گفته بود: «اکثر اصلاح‌طلبان اعتقادی به جمهوری اسلامی و ولایت فقیه ندارند، از گذشته پشیمانند و معتقد به برجام منطقه‌ای هستند»!

عیسی سحرخیز مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد دولت خاتمی نیز-آذر ۹۳- اذعان کرده بود بسیاری از اصلاح‌طلبان برخلاف اول انقلاب دیگر علاقه‌ای به امام خمینی (ره) ندارند.

** دلخوشی دولت برای رسیدن میوه‌های برجام، فرصت سوزی بود

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «دولت پرحوصله!» نوشت:

«دولت ماه‌ها پس از توافق هسته‌ای، به هوای چیدن میوه‌های برجام نشست و بر پایه این دلخوشی، برنامه‌ها و سیاست‌های کاری خود-دوران پسابرجام- را نوشت اما ماحصل این انتظار، فرصت سوزی، از دست رفتن منابع موجود به هوای گشایش برجام و در نهایت کاهش صبر اجتماعی با استمرار فشارهای اقتصادی بود...با گذشت ماه‌ها از انتخابات و علیرغم هشدار حامیان و آگاهان، موتور دولت دوازدهم دور لازم را پیدا نکرد...انتظار این بود که دولت دوازدهم در اتوبانی که فراخ‌تر از قبل شده- با سنگ تمام مجلس در رأی به کابینه و داشتن ۴ سال تجربه کاری- با سرعت راه بپیماید نه اینکه با دنده سنگین حرکت کند و ترافیکی از مطالبات را پشت سر خود ایجاد کند!»

در روزهای گذشته، «عباس عراقچی» رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام در اندیشکده چتم هاوس انگلیس صراحتاً گفت: «ایران برجام را داستانی موفق نمی‌داند چرا که از آن بهره‌مند نشده و تحریم‌ها برداشته نشده است». ظریف هم در ماههای گذشته گفت: «به دلیل پابرجاماندن تحریم‌ها حتی نمی‌توانیم یک حساب بانکی در انگلیس باز کنیم». در روزهای گذشته نیز فرودگاه آلمان در اقدامی توهین‌آمیز از ترس تحریم‌های آمریکا، از سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل آقای ظریف خودداری کرد.

در حال حاضر  قریب به پنج سال است که فرصت‌های بزرگ و توانمندی‌های عظیم داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی، قربانی برجام و کم تحرکی مجموعه دولت شده است.

روزنامه‌های اصلاح طلب در ماههای اخیر-و علی الخصوص بعد از انتخابات- بارها به بی دستاوردی برجام اذعان کرده‌اند؛ اما همین جماعت تا پیش از این- به دلیل ناتوانی در ارائه پاسخ کارشناسی- هر انتقاد نسبت به برجام را با فحاشی پاسخ داده و منتقدان را «کاسب تحریم» نامیده و به جهنم حواله می‌دادند.

کد خبر: 29188
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

گره زدن مشکلات به برجام کار غلطی است

داروی مرگباری که در خرداد زیاد مصرف می‌شود

شرایط روزه‌داری برای دختران روزه اولی/ روزه سربازان چگونه است؟

احکام سفر و ترک وطن در ماه مبارک رمضان

سیدجلال مرا عاشق بازیکنان ایرانی کرد/ شفر چرا سورپرایز شده؛ او خودش پُست ووریا را تغییر داد/شبانه 2 بازیکن استقلال را به پرسپولیس بردند

تا زمانی که دولت سوریه بخواهد به کمکهای خود به این دولت ادامه می دهیم/هیچ مذاکره دیگری جز برجام با اروپا نخواهیم داشت

جزئیات مسمویت‌های اخیر با قارچ

حضور ترامپ در برجام و خروجش هیچ منفعت و ضرری برای ما نداشت/ ترسی از جنگ نداریم

30 سال تحصیل و اشتغال بانوی قمی با 9 فرزند

کری: آمریکا نمی‌تواند به تمام جهان پشت کند

احساسات مردم دستمایه "رمالان" / سریالی که تمام شدنی نیست

درآمد هنگفت آموزش و پرورش ایلام از یک قرارداد/ قبضه غیربومی ها بر بازار تولید پوشاک مدارس کد مطلب:

اختصاص یک فروند بالگرد و 14 دستگاه آمبولانس به استان ایلام

بانک ها دغدغه ای برای ایجاد اشتغال در استان ندارند

کاهش چشمگیر برداشت محصولات کشاورزی در آبدانان

دستبند پلیس بر دستان سارق حرفه ای موتورسیکلت

آمریکا قابل اتکا نیست

دستگیری قاتل فراری در آبدانان

حفاری تونل کبیرکوه از چهار هزار و 400 متر گذشت

ارتقای امنیت اجتماعی در آبدانان

ضرورت ایجاد کارگاه ریسندگی در ایلام/ سود پشم دامی در جیب دلالان

لحظه رسیدن دو خانواده به هم بعد از دو قرن

تخصیص 20میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی

بهره مندی مددجویان کمیته امداد از مزایای مستمری بازنشستگی

دفن زباله در مجاورت دریاچه دوقلویی آبدانان+ فیلم

کلید تضمین خودکفایی گندم در دستان مجلس

بوریس جانسون: برجام را باطل نکنید/ نباید دستنبدهای ایران را باز کرد

مرحله نیمه‌نهایی انتخاب شهردار فردا برگزار می‌شود