استاندار و مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بخوانند؛
	انتقاد فعالان رسانه ای به انتخاب گزینشی در نشست های خبری/ حذف رسانه های شناسنامه دار غیرقابل تحمل است
انتقاد فعالان رسانه ای به انتخاب گزینشی در نشست های خبری/ حذف رسانه های شناسنامه دار غیرقابل تحمل است
تاریخ درج خبر : یکشنبه 27 اسفند 1396 ساعت 07:04
 
جمعی از فعالان مطبوعات و رسانه ایلام نسبت به انتخاب گزینشی برخی دستگاه های اجرایی در نشست های خبری انتقاد کردند.
به گزارش آبدانان خبر به نقل ازايلام بيدار ، جمعی از فعالان، پیشکسوتان و اهالی مطبوعات و رسانه ایلام نسبت به انتخاب گزینشی برخی دستگاه های اجرایی در نشست های خبری و حذف شناسنامه دارها انتقاد کردند.

موضوع از نشست خبری (روز شنبه) مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع شد به طوری که براساس عکس های منتشره در فضای مجازی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام، مدیرعامل شرکت مخابرات استان ایلام، مدیرکل پست ایلام و مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان ایلام در این نشست خبری حضور داشتند.

اما نوع انتخاب رسانه ها در این نشست خبری باعث شد تا مدیران و فعالان عرصه رسانه و مطبوعات ایلام نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.

حذف خبرنگاران سخت کوش در نشست های خبری قابل پذیرش نیست

"عبدالحمید کرمی"، رئیس خانه مطبوعات استان ایلام و مدیر مسئول هفته نامه پیک ایلام نسبت به انتخاب گزینشی برخی رسانه ها در نشست های خبری انتقاد کرد و گفت: در این راستا خبرنگاران سختکوش و توانمند در برخی نشست‌های خبری حذف می‌شوند.

وی گفت: ادامه این روند از سوی مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی نیازمند تغییر جدی است.

حذف رسانه های شناسنامه دار غیرقابل تحمل است

"محمد یعقوبی"، مدیر مسئول هفته نامه پیغام ایلام و از پیشکسوتان عرصه مطبوعات نیز در این خصوص گفت: در بسیاری موارد مشاهده می شود رسانه‌هایی که چندین و چند سال است در کار خبری حرفه ای مشغول هستند، می‌بینیم که شناسنامه‌دار ها در جلسات خبری حذف می شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در نشست های خبری اکثرا جای بازاریاب و خبرنگار عوض شده گفت: این مورد باید توسط مسئولان امر در دستور کار ویژه قرار گیرد؛ از طرفی باید وضعیت حضور رسانه های دارای مجوز و صرف کانال هایی که فقط اطلاع رسانی می کنند تفکیک قائل شد و رویه فعلی تصحیح شود. چالشی که باید مسئولان امر به آن پاسخ شفاف دهند.
یعقوبی خاطرن

شان کرد: بنده ۱۱ سال است در این عرصه فعالیت داشته ام چرا باید در این نشست خبری گزینشی عمل شود و برعکس کانال‌های خبری بی نام نشان دعوت شوند لذا این موضوعات غیرقابل تحمل است.

انتقاد از رویه دعوت اکثر ادارات در نشست های خبری

"معصومه علی حسینی"، مدیر مسول هفته نامه طنین غرب نیز گفت: متاسفانه اکثر ادارات جدیدا رویه بسیار غلطی در پیش گرفتند و روی چند رسانه فیزیکی و‌ مجازی در دادن آگهی کلیک کردند و بقیه را حذف میکنند که بوی خوبی از این قضیه به مشام نمیرسد.
علی حسینی گفت : متاسفانه حرفهای در افکار عمومی از معامله گری تا باج دهی برخی روابط عمومی ها و مدیران به گوش می رسد و حتی مسایلی بدتر از این، که از مدیران ارشد تقاضا می شود بر این قضیه نظارت نمایند و عدالت رپرتاژی را در بین کانالها و نشریات برقرار کنند چون مطبوعات استان وابسته به رپرتاژهای دولتی است.

آفت گزینشی انتخاب کردن خبرنگاران باید ریشه کن شود

"غلامرضا محمدمرادی"، از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و سرپرست روزنامه قدس نیز گفت: تفکیک و تبعیض بین خبرنگاران از هیچ مسئولی پذیرفته نیست.
وی اظهار کرد: هر مسئول، دستگاه و یا سازمانی که بین رسانه ها و خبرنگاران متعهد، دلسوز و انقلابی تبعیض قائل شود و به جای ایجاد مودت و اتحاد و همبستگی؛ بین خبرنگاران انشقاق و تفکیک ایجاد نماید قطعا نه تنها نمی تواند اهداف درون و برون سازمانی را به خوبی مدیریت و محقق سازد چه بسا که بر تنش ها بیفزاید و خود و مجموعه تحت امرش را با مشکلات عدیده ای مواجه سازد.
سرپرست روزنامه قدس در استان ایلام افزود: آفت گزینشی انتخاب کردن خبرنگاران بایستی در استان ایلام برچیده و ریشه کن شود.

مدیران حوزه ارتباطات ارزشی برای حرف های جناب استاندار قائل نیستند

"عباس خزلی"، از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و رسانه و سرپرست روزنامه کیهان نیز در این خصوص گفت: ظاهراً مدیران حوزه ارتباطات از حضور خبرنگاران و رسانه هایی که دغدغه مسائل و مشکلات مردم دارند، یا ترس دارند و یا توان پاسخگویی به سوالات را ندارند.
وی اظهار کرد: همانطور که می دانیم استاندار ایلام در اولین نشست خبری خود با اهالی رسانه از سوال و انتقاد کردن استقبال کرده است و در همین راستا مدیران را بر پاسخگویی و تعامل با رسانه ها مکلف کرد، اما ظاهراً مدیران حوزه ارتباطات ارزشی برای حرف های جناب استاندار قائل نیستند و به نظر بنده جناب آقای سلیمانی باید از این مدیران علت را جویا شود.
این فعال رسانه ای اظهار کرد: حال که مدیران مذکور این چنین با رسانه‌ها برخورد می‌کنند حال تکریم ارباب رجوع را چگونه سرلوحه کار خود قرار داده و پاسخگوی مردم هستند سوالی که باید پاسخگو باشند.
خزلی افزود: آنچه که روشن و مبرهن است اینکه مشکلات عدیده‌ای در حوزه مسائل ارتباطی از جمله اینترنت،گوشی های همراه و مسائل فنی دیگری وجود دارد که رویکرد فعلی مسئولان ارتباطات نشان از عجز آنان در قبال پاسخگویی دارد، هر چند جز این نیز از این مدیران انتظاری نیست.
سرپرست روزنامه کیهان عنوان کرد: در شرکت مخابرات استان ایلام آگهی های این شرکت به یکسری نشریات خاص سپرده می‌شود که این خود باید مورد واکاوی قرار گیرد، علیرغم این که از سوی مسئولان امر و حتی استاندار ایلام بر توزیع عادلانه و تجمیع آگهی ها تأکید شده است.

تبعیض و نگاه غیرکارشناسانه در برخی نشست های خبری هویدا است

"سامی شهبازی"، پیشکسوت رسانه اعتقاددارد؛ درنوع نگاه به جلسات مطبوعاتی ورسانه ای برخی از ادارات استان یک نوع تبعیض ونگاه غیرکارشناسانه کاملا مشهوداست.
مدیرروزنامه رسالت استان اضافه کرد: درحالی که استاندارجدیدایلام برپاسخگوئی وتعامل مدیران استان با اصحاب رسانه تاکیدداشت ولیکن درآستانه سال جدیدامروزدردو اداره مختلف و با ماموریت های متفاوت جلسات مطبوعاتی برگزارگردیدکه اکثراصحاب رسانه ومطبوعات استان وعناصراصلی این صنف درآن حذف شده بودندکه واقعا درنوع خودجای شگفتی دارد چرا که پیرامون این دو دستگاه تعاون روستائی، واداره زیرساخت وارتباطات سیار سوالات زیادی به نمایندگی از افکارعمومی وجود داشت که قابل طرح سوال ازمسئولین کنونی این دستگاه ها بود.
وی اضافه کرد: این رفتار این ادارات و علت یابی آن باید توسط کل اصحاب رسانه استان دنبال شود تا دلیل اصلی این اتفاق نامیمون پدیدارشود.
شهبازی روال جلسات مطبوعاتی دراستان را یک روال عادی وروتین وصف کردوخاطرنشان کردکه هرجوری به این پدیده دعوت این دو اداره نگاه می شود، هیچ وجه قابل قبولی درآن دیده نمی شود، جز بی احترامی به اصحاب رسانه ومطبوعات استان وعدم پاسخگوئی مدیران اداراتی که نام برده شد.
این فعال رسانه ای تقدیر و تجلیل ازاصحاب زحمت کش رسانه را امری مناسب و قابل دفاع دانست وافزوداین امردرشرایطی درست وصحیح میباشد که ازصاحبان اصلی آن ازقبیل رسانه ها،پیشکسوتان،خبرنگاران واهالی مطبوعات که درطول سال درسخت شرایط زحماتی را متحمل می شوند، صورت پذیردنه بصورت گزینشی اقدام کنندکه خوداین کارباعث دلخوری وشکاف دربین خوداهالی مطبوعات خواهدشد.

برخی مدیران نشست های خبری را فرمایشی کرده اند
 

"پژمان مهدوی"، سرپرست خبرگزاری فارس و از فعالان رسانه ای نیز گفت: فلسفه برپایی نشستهای مطبوعاتی با حضور اهالی رسانه و مطبوعات طرح پرسش و پاسخ هایی از سوی همه اهالی رسانه در راستای تنویر افکار عمومی است.
وی اظهار کرد: اما این روزها شاهد برپایی نشستهایی از سوی برخی مدیران بوده که تنها با دعوت برخی افراد به صورت گزینشی به برپایی نشست مطبوعاتی اکتفا کرده و در واقع این حوزه را فرمایشی کرده اند.
مهدوی افزود: در این نشستهای مطبوعاتی خاص، تنها مدیران به ارایه مطالب مورد نظر خود می پردازند.
این فعال رسانه ای بیان کرد: این رویه که به تازگی در استان ایلام باب شده به شدت مورد اعتراض مدیران رسانه ها و خبرنگاران فعال بوده و حتی در نشستی مدیر ارشد استان جناب اقای سلیمانی استاندار ایلام این رویه را غلط و ناصحیح عنوان داشت.

مدیران در نشست های خبری از اداره ارشاد و خانه مطبوعات استعلام بگیرند

"جبار صفربیگی"، از فعالان عرصه مطبوعات و سردبیر هفته نامه عیلام خبر نیز در با بیان اینکه برخی مدیران در انتخاب خبرنگاران در نشست های خبری گزینشی عمل می کنند، گفت: بایستی مدیران دستگاه‌های اجرایی طبق لیست اداره ارشاد یا سامانه خانه مطبوعات نسبت به دعوت خبرنگاران اقدام کنند.

وی اظهار کرد: در این راستا ضرورت دارد اولویت بندی صورت گیرد، اگر مدیران مربوطه فرض را بر بی‌طرفی اعلام می‌کنند باید از اداره ارشاد استعلام می‌گرفتند که چنین نبوده نه اینکه فقط تعداد محدودی دعوت شوند که جای سوال دارد.

مدیران پرادعای که فقط در برابر مردم فضل می فروشد

"فرشته سنجیده"، از فعالان رسانه ای با بیان اینکه امروز شاهد وجود تبعیض در رفتار دو مدیرتعاون روستایی و مدیران حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات ‌در استان ایلام با جامعه رسانه‌ای بودیم افزود :
دوگانگی دردآور رفتار این دو مدیر در مواجهه با نمایندگان افکار عمومی قابل توجیه نیست .
وی گفت : این مدیران همواره در برابر افکار عمومی فضل می‌فروشند و ادعاها دارند، مراقب و مواظب رفتارهای غیراصولی و غیراداری خود در تبعیض بین نشریات و خبرنگاران باشیم تا خدمات دولت‌ تدبیر را در نزد مردم به زیر سؤال نبریم حالا امروز دیدیم این مدیران فقط شعار می دهند ودر عمل نیستند .
سنجیده تاکید کرد خوشبختانه ما در ایلام رسانه مخالف با نظام نداریم واگر هم نقدی صورت میگیرد صرفا با هدف اصلاح امور است .
این پیشکسوت عرصه رسانه در خطاب به مدیران استان یادآور شد و گفت: دیگر امکان بتن ریختن در دهان رسانه‌های منتقد وجود ندارد و ما همچنان در این میسر پرپیچ وخم علی رغم تمام اسیب ها جهت پیگیری مطالبات مردمی هرگز از رسالت پرخطیرخبرنگاری نخواهیم کشید.

اهالی مطبوعات و رسانه منتظر پاسخ شفاف و منطقی مسئولان و مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند.

 

انتهای پیام/
کد خبر: 29283
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید/ چه کسی به موش‌های کور نقشه و تجهیزات مهندسی می‌داد؟ +عکس

لغو امضای تفاهمنامه همکاری با فدراسیون‌ها/طرح دهید، پول بگیرید!

ظریف: خروج از NPT یکی از گزینه‌ها است/ عربستان نشان ایران را بر روی موشک‌های انصارالله جعل کرده بود

رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین مهمان‌نواز را تسلیت گفتند

توسعه نفتی مشکل بیکاری جوانان ایلامی ر احل نمی کند/ شمار بیکاران استان بیش از 19 هزار نفر است

مراجعه 47 هزار نفر به مراکز درمانی در ایام نوروز/ بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام امسال به بهره برداری می رسد

به بهانه آغاز هفته کار و کارگر

"لزوم احداث سایت اداری آبدانان"

تصویب ۴۵۰ میلیون دلار برای اجرای ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران

کشف بیش از 90 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان ایلام

رسوایی آمار در پروژه NGL ۳۱۰۰ دهلران + تصاویر

افزایش 9درصدی میزان بارندگی سال زراعی آبدانان

استاندار ایلام پنجشنبه به آبدانان سفر می کند

تخصیص9 میلیاردو 400 میلیون تومان برای ایجاد اشتغال در روستاها

تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

افتخار مسئولین خدمت به خانواده های شهدا و ایثار گران است

بهسازی و استاندارد سازی محور پشت قلعه آبدانان

پیشرفت فیزیکی 50 درصدی تونل کبیرکوه

گزارش اندیشکده اسراییلی از قدرت منطقه‌ای ایران: هیچکس در منطقه حریف ایران نیست/ فراتر از اسراییل هم در تیررس موشک‌های ایران است +فیلم

شمال اقیانوس هند توانایی تولید قدرت دارد بشرط آنکه یکپارچه باشد

نصب هزار دوربین روی البسه پلیس در سال ۹۶/ تا پایان شهریور هیچ تحت نظرگاه بدون دوربینی نخواهیم داشت

قضاوت‌های ناصحیح درباره سپاه تازگی ندارد/ سقف ۲۵ سال برای نابودی رژیم صهیونسیتی قطعی است

حمله پلنگ به دام های عشایر سرآب آبدانان+ تصاویر

امام حسین(ع) پاسدارحریت

پاسدار آینه مجسم رشادت ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان است

رسانه‌های رژیم صهیونیستی درحال آماده‌سازی و تحریک‌ افکار عمومی درباره جنگ با ایران

قیمت نفت به 74 دلار رسید/ کاهش ذخایر نفت آمریکا

رشد قیمت طلا برای چهاردهمین بار متوالی/تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین بر بازار طلا