سخنگوی سازمان تعزیرات و رئیس انجمن مرغ گوشتی:
قیمت اصلی مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است/ افزایش ساعت کاری گشت‌های مشترک تعزیرات
قیمت اصلی مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است/ افزایش ساعت کاری گشت‌های مشترک تعزیرات
تاریخ درج خبر : دوشنبه 6 اسفند 1397 ساعت 21:11
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: معیار ما برای تشخیص کم فروشی و یا قیمت اصلی مرغ مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی است که از سوی رئیس انجمن مرغ گوشتی اعلام شد.
به گزارش آبدانان خبر سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور با حضور در برنامه خبر ساعت ۱۹ شبکه خبر با اشاره به گرانی قیمت آجیل در شب عید اظهارداشت: اجناس و قیمت های اتحادیه خشکبار کاملاً مشخص است از طرفی آجیل مصرفی شب‌های عید قیمتش بیشتر از شب یلداست و جامعه مصرفی آن هم به همین مقدار بالاتر از زمان شب یلدا مصرف دارد.

وی افزود: من از طرف سازمان تعزیرات حکومتی اعلام آمادگی می‌کنم که قیمت‌هایی که اتحادیه آجیل و خشکبار مشخص کرده طبق آن قیمت‌ها تلاش می‌کنیم تا مردم در این خصوص سردرگم نشوند.

سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: اتحادیه آجیل و خشکبار قیمت ۷۰ قلم کالا را به ما معرفی کرده، زمانی که اتحادیه آجیل و خشکبار تعداد اقلام آجیل و خشکبار را اعلام می‌کند به هر مقدار که باشد حتی اگر قیمت ۱۵۰ قلم هم باشد آن را می پذیریم.

یوسفی رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور در ادامه درباره طرح ویژه نوروزی تعزیرات نیز گفت: از دو ماه قبل یعنی ماه‌های دی و بهمن مقادیر جوجه‌ریزی با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای عرضه در عید نوروز را افزایش دادیم و ۱۵ درصد بر میزان جوجه‌ریزی افزوده ایم و بنا داریم تا ۲۰ درصد بر توزیع مرغ گوشتی در شب عید و ایام نوروز را داشته باشیم.

وی افزود: قیمتی که شرکت پشتیبانی امور دام که در میادین میوه و تره بار توزیع می‌کنند ۱۱۵۰۰ تومان است که  قیمت از نظر ما و از نظر مصرف کنندگان مناسب است ضمن اینکه در بیرون از این سازمان‌ها قیمت‌ها آنقدر بالا است از طرفی در بازار این قیمت بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که البته دلیل آن به این امر مربوط می‌شود که شرکت پشتیبانی دام در مقابل مرغ ۱۱ هزار ۵۰۰ تومانی به توزیع کننده یارانه دانه می‌دهد.

رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور با اشاره به اینکه قیمت هایی که در بازار بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان مشاهده می‌شود به دلیل عدم دریافت یارانه است، اظهار کرد: اگر دولت یارانه‌اش را به همه اجناس پر مصرف جامعه بدهد قیمت در کل کشور به همین میزان خواهد بود.

رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نیز درباره نظارت بر افزایش قیمت مرغ در سطح جامعه بیان داشت: معیار ما برای تشخیص کم فروشی و یا قیمت اصلی مرغ همین مبلغ ۱۱۵۰۰ تومان است. از طرفی تجربه سال گذشته طرح ماه مبارک رمضان را داشتیم اما امسال با توجه به تمهیداتی که دولت در خصوص لغو صادرات مرغ تا پایان تعطیلات عید نوروز انجام داده است مشکلی را در خصوص کمبود گوشت مرغ نخواهیم داشت. این در حالی است که در سه روز در عید نوروز سال ۹۷ برای توزیع مرغ دچار مشکل شده بودیم لذا از اتحادیه متخصص این امر می خواهیم برای توضیح این مرغ ها تمهیداتی را بیاندیشد.

یوسفی رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور تصریح کرد:  ۲۵ تا ۳۰ درصد مرغ استان تهران در داخل این استان تولید می‌شود  اما ۷۰ تا ۷۵ درصد نیازهای گوشت مرغ مردم استان تهران از دیگر استان‌ها تأمین می‌شود و لذا می‌طلبد که در خصوص تأمین و توزیع مرغ باید تمهیداتی را در نظر بگیریم.

رایگانی در خصوص تعامل با اصناف خاطرنشان کرد: سه شنبه هفته گذشته رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور با رئیس اتاق اصناف نشستی را در این خصوص داشت و توافقاتی را درباره توسعه همکاری‌ها و به ویژه طرح نوروزی انجام داد و بنا داریم تا این همکاری‌ها را توسعه داده و امیدوارم که این امر گسترش پیدا کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به همراه سازمان تعزیرات بنا دارند تا خروجی مناسبی را در تعطیلات نوروز داشته باشند به طوریکه امسال  نیازمندی‌های هر استان بر مبنای گردشگری و میزان مسافر پذیری، پرونده‌هایی را در قالب جمعیت تقسیم‌بندی کردیم.

رایگانی اضافه کرد: استان های درجه یک در تقسیم‌بندی ما بیشترین مسافر را دارند و بالطبع ما تعداد گشت‌ها و تمرکزهای نظارتی را در این استان‌ها افزایش دادیم از طرفی برای استان‌های گروه ۲ و ۳ تمهیدات دیگری را در این خصوص اندیشیده‌ایم اما بنا داریم طبق برنامه‌ریزی انجام شده گشت‌های سیار و معاونت‌های پیشگیری را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اقدامات ۴-۵ ماه اخیر گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات بیان داشت: امیدواریم طبق طرح نوروزی سال گذشته آنچه که مد نظر مسافرین و هموطنانمان در ایام نوروز است را اجرایی کنیم ضمن اینکه این طرح تا شانزدهم فروردین خواهد بود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره کمک مردم در طرح نوروزی به سازمان تعزیرات گفت: هموطنان در طول ۱۱ ماه گذشته در کنار سازمان تعزیرات بودند و بخش اعظمی از گشت‌های صورت گرفته و اقلام کشف شده از طریق کمک‌های مردمی بوده است.

رایگانی در پایان از افزایش ساعت کاری گشت‌های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی تا ساعت ۲۱ خبرداد و گفت: سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات هم به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت نظرات مردم است.

کد خبر: 36762
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

عوامل داخلی دشمن به دنبال اضمحلال درونی انقلاب هستند

ننگ بر کسانیکه بدون تحقیق و تفحص مطلب منتشر می کنند

اگر مسئولی سخنی می گوئید باید با سند حرف بزند

نماز باشکوه ظهر عاشورا در آبدانان برگزار شد

گزارش تصویری عزاداری عاشورا در آبدانان

قیام عاشورا ضامن برپا داشتن همه فرائض دینی است

مراسم معنوی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در آبدانان/تصاویر

مراسم معنوی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در آبدانان/تصاویر

عده ای از مردم نان خود را با قرض گرفتن تهیه می کنند

راه سربلندی ما مقاومت و عدم سازش با دشمن است

مشمولان بخشندگی جرائم بیمه به تامین اجتماعی مراجعه کنند

مبارزه جدی با مفاسد از اولویت نخست دادگستری ها است

مقاومت باعث پیشرفت و ترقی ایران اسلامی شده است

دو رشته جدید به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد آبدانان اضافه شد

حفاری تونل کبیرکوه در مراحل پایانی است

معاون اقتصادی استانداری ایلام از چند طرح در آبدانان بازدید کرد

۴۵ پروژه هفته دولت در آبدانان بهره برداری یا کلنگ زنی می شود

طعمه حریق شدن انبار علوفه عشایری شهرستان آبدانان

مسجد مرکز طرح های اعتلای بسیج است

فلسفه طرح ابرار برگرفته از سنت دینی است

سلطه کلاس های تقویتی بر اوقات فراغت دانش آموزان

وضعیت مساجد شهرستان آبدانان خوب نیست

معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است/ آیین برائت یعنی بیزاری از جنگ‌افروزی آمریکا و نهیب بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست

۱۷ مرداد و بی خبری روز خبرنگار در آبدانان!!!

گزارش وبگاه آمریکایی از ناتوانی مین‌روب‌های آمریکا در برابر ایران

متهمان حادثه محمودآباد شناسایی و دستگیر شدند/ جزئیات حادثه تا 2 روز آینده

تعویق 2 روزه الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی

سرلشکر باقری: تحولات کشمیر برای ایران و کشورهای اسلامی نگران کننده است