گزارش:
نهادینه شدن استفاده از نوشت افزار ایرانی باید فرهنگ سازی شود
نهادینه شدن استفاده از نوشت افزار ایرانی باید فرهنگ سازی شود
تاریخ درج خبر : پنجشنبه 17 مرداد 1398 ساعت 19:34
 
نهادینه شدن فرهنگ استفاده از نوشت افزار و کیف دانش آموزی با نقوش ایرانی اسلامی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است تا نخستین گزینه انتخابی دانش آموزان و والدین در خرید لوازم مورد نیاز برای مدرسه، اینگونه محصولات باشد.
به گزارش آبدانان خبر سالهاي سال است که همزمان با آغاز سال تحصيلي گلايه هايي از بازار لوازم التحرير و اينکه طرحهاي خارجي در بازار ايران به چشم مي خورد ديده مي شود.
دانش آموزاني كه به حسب سن و سال اندكشان بيشتر شيفته ظاهر وسايل مورد نياز مي شوند و به كيفيت و مسائل ديگر كمتر مي انديشندو خانواده ها و مسئولین باید با فرهنگ سازی مناسب آنها را به سمت نوشت افزار ایرانی سوق دهند.

نهادینه شدن فرهنگ استفاده از نوشت افزار و کیف دانش آموزی با نقوش ایرانی اسلامی در جامعه نیازمند فرهنگ سازی است تا نخستین گزینه انتخابی دانش آموزان و والدین در خرید لوازم مورد نیاز برای مدرسه، اینگونه محصولات باشد

 یکی از دغدغه های دانش آموزان و اولیای آنها در سال تحصیلی جدید، تهیه لوازم التحریر می باشد،در شرایطی که تحریم هایی بی رحمانه بر علیه اقتصاد کشور وجود دارد لازم است که خانواده ها  با یک اتحاد جمعی و نه گفتن به لوازم تحریر خارجی تنها نوشت افزارهای ایرانی خریداری کنند و کودکان و نوجوانان ابران اسلامی را با فرهنگ و تمدن غنی و کهن ایرانی در مقابل تمدن پوچ غربی آشنا کنند.
یکی از لوازم التحریر فروش های آبدانان که حدود 7سال به این کار اشتغال دارد در گفتگو با خبرنگارآبدانان خبر اظهار داشت: اكنون خانواده ها وظیفه خود را در قبال فرمایشات رهبری مبنی بر حمایت از كالای ایرانی انجام می دهند اما وقتی در بازار با افزایش 70 درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته مواجه می شوند، دلسرد خواهند شد.

این فروشنده درباره استقبال از طرح های ایرانی نسبت به طرح خارجی گفت:طراحان داخلی باید از تنوع رنگی بیشتر وطرح های فانتزی استفاده کنند تا استقبال دانش آموزان بیشتر شود .

وی بیان داشت: برای اینكه محصولات داخلی قابل رقابت با نمونه های خارجی باشد باید كارها دیده شود و تبلیغات در این زمینه گسترش پیدا كند زیرا كودكان و نوجوانان هر آنچه را كه در تلویزیون و رسانه های مختلف می بینند به سمت آن جذب می شوند از این رو هر چقدر فیلم های سینمایی و پویانمایی ساخته شود و كاراكترها و قهرمانان در آن برجسته شوند رغبت بچه ها به خرید نوشت افزار و لوازم التحریرهایی با آن نمادهای ایرانی و اسلامی بیشتر خواهد شد.

مردانی خاطر نشان کرد:معلمان و مدیران مدرسه نقش بسیار مهمی در تشویق دانش آموزان به خرید نوشت افزار داخلی و ترغیب آنها برای شناساندن شهداء و مشاهیر کشور دارند.
آقای رنجبر یکی دیگر از مغازه داران  در گفتگو با خبرنگار آبدانان خبر با اشاره به اینكه تمامی نوشت افزارها و لوازم التحریر موجود در كشور تولید داخل است و صرفا طرح های خارجی روی آنها استفاده می شود، یادآور شد: این در حالیست كه دانش آموزان و خانواده ها به دلیل جذابیت طرح ها و رنگ ها به سمت كاراكترهای خارجی جذب می شوند كه البته تبلیغات و معرفی درست شخصیت ها و نمادهای ایرانی می تواند آنها را جذب تولیدات داخلی كند.
این فروشنده نوشت افزار ادامه داد: اگر رنگ آمیزی و طرح های ایرانی خوب و جذاب باشد تا زمانی كه تبلیغات درستی از محصولات تولیدكنندگان داخلی نداشته باشیم، موفق نخواهیم بود.
چند سالی است كه تولیدكنندگان نوشت افزار و لوازم التحریر داخلی در نمایشگاهی گردهم آمده و به عرضه محصولات خود می پردازند تا از این طریق، جای بیشتری برای حمایت از فرهنگ و كالای ایرانی در سبد خرید خانواده ها و دانش آموزان باز شود اما چه خوب می شد این نمایشگاه ها برای شهرستان های کوچکی همانند شهرستان آبدانان دایر می شد تا دانش آموزان و نوجوانان آبدانان از این تولیدات داخلی بهره مند شوند و به جای استفاده از طرح های که بیشتر توهمات غربی دارند از طرح ها و نمادهای شهدا و مشاهیر کهن ایرانی استفاده کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 45956
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

اجرای ۶۷۵ برنامه در هفته دفاع مقدس/ افتتاح ۱۰۹ طرح محرومیت‌زدایی و اقتصادی مقاومتی

از صمیم قلب خودم و ملت ایران از شما موکب‌داران تشکر میکنم/ این عشق به حسین‌بن‌علی یک امر استثنائی است

درخواست بیش از 600 فعال رسانه‌ای برای ورود دستگاه قضا به «دروغ پردازی خبرآنلاین» + اسامی

دروغ ترامپ رو شد؛۷ التماس ترامپ برای دیدار «بدون‌ پیش‌شرط» با ایران

درگیری با اشرار در محور بزمان/ یک مامور انتظامی به شهادت رسید

اولین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان های سایبری بسیج آغاز شد

همه مسئولان یکصدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد

دستور توقیف وسایل نقلیه اداری در ساعت غیر اداری را صادر کرد

عوامل داخلی دشمن به دنبال اضمحلال درونی انقلاب هستند

ننگ بر کسانیکه بدون تحقیق و تفحص مطلب منتشر می کنند

اگر مسئولی سخنی می گوئید باید با سند حرف بزند

نماز باشکوه ظهر عاشورا در آبدانان برگزار شد

گزارش تصویری عزاداری عاشورا در آبدانان

قیام عاشورا ضامن برپا داشتن همه فرائض دینی است

مراسم معنوی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در آبدانان/تصاویر

مراسم معنوی غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در آبدانان/تصاویر

عده ای از مردم نان خود را با قرض گرفتن تهیه می کنند

راه سربلندی ما مقاومت و عدم سازش با دشمن است

مشمولان بخشندگی جرائم بیمه به تامین اجتماعی مراجعه کنند

مبارزه جدی با مفاسد از اولویت نخست دادگستری ها است

مقاومت باعث پیشرفت و ترقی ایران اسلامی شده است

دو رشته جدید به رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد آبدانان اضافه شد

حفاری تونل کبیرکوه در مراحل پایانی است

معاون اقتصادی استانداری ایلام از چند طرح در آبدانان بازدید کرد

۴۵ پروژه هفته دولت در آبدانان بهره برداری یا کلنگ زنی می شود

طعمه حریق شدن انبار علوفه عشایری شهرستان آبدانان

مسجد مرکز طرح های اعتلای بسیج است

فلسفه طرح ابرار برگرفته از سنت دینی است