حدادعادل در نشست استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:
رفت و آمد شرکت‌های غربی پس از برجام فقط نمایش بود
رفت و آمد شرکت‌های غربی پس از برجام فقط نمایش بود
تاریخ درج خبر : شنبه 30 آذر 1398 ساعت 14:03
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز دغدغه اصلی مردم مشکلات اقتصادی است، اظهارداشت: در موضوع اقتصادی، مهم ترین مشکل مردم، تورم، بیکاری، تبعیض و تهیه مسکن است.
به گزارش آبدانان خبر غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشست مسئولان، دبیران ‌استان‌ها و شورای بانوان ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به موضوعات و مشکلات اصلی کشور گفت: در حال حاضر مشکل اصلی کشور بحث اقتصاد و معیشت است؛ چرا که امروز، تحریم‌های اقتصادی جایگزین جنگ تحمیلی شده است.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز دغدغه اصلی مردم مشکلات اقتصادی است، اظهارداشت: در موضوع اقتصادی، مهم ترین مشکل مردم، تورم، بیکاری، تبعیض و تهیه مسکن است. 
 
 
* اگر قوه قضائیه و مقننه انقلابی باشند قوه مجریه نیز انقلابی می شود
 
حدادعادل با اشاره به عملکرد مناسب قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی و امیدواری مردم به اصلاح امور کشور، تصریح کرد: با توجه به اصلاح قوه قضائیه، ما باید گام دوم را در زمینه اصلاح قوه مقننه برداریم تا در کنار قوه قضائیه، به سمت اصلاح کشور قدم برداریم.
 
رئیس اسبق مجلس خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که اگر دو قوه قضائیه و مقننه در مسیر انقلاب قرار بگیرند، قوه مجریه نیز در همین مسیر قرار خواهد گرفت.
 
*خلاصه مشکلات مردم بی عدالتی و معیشت است
 
وی با تاکید بر این نکته که خلاصه مشکلات مردم بحث عدالت و معیشت است، خاطرنشان کرد: نظرسنجی های انجام شده از سوی مراکز معتبر داخلی حکایت از نارضایتی مردم از دولت و مجلس دارد.
 
 حدادعادل اظهار داشت: انتقاد ما در درجه اول متوجه جریانی است که این دولت و مجلس را با پشتیبانی خود سرکار آورده و حالا نیز پاسخگوی عملکردش نیست.
 
*باید برای وحدت کوتاه آمد 
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بخشی دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه ما در قدم اول به وحدت احتیاج داریم، تصریح کرد: مقصود از تشکیل شورای ائتلاف ایجاد یک‌سازوکار برای رسیدن به وحدت است و بنابر این بنای ما تعیین مصداق نیست.
 
وی گفت: ما از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند تشکر می‌کنیم و در عین حال از آنها می‌خواهیم برنامه خود را به شورای ائتلاف ارائه دهند که در نهایت یا وارد لیست می‌شوند یا همکاری خود را با شورا برای آینده ادامه خواهند داد.
 
حدادعادل به برخی پیامدهای عدم وحدت در انتخابات های گذشته اشاره کرد و گفت: در انتخابات گذشته، شورای شهر‌ مشهد در دست نیروهای انقلابی بود اما در انتخابات اخیر هفت لیست از سوی نیروهای انقلاب ارائه شد ولی رقیب تنها یک لیست داد و پیروز شد.
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، وحدت را برای حفظ نظام واجب دانست و در خصوص رایزنی با برخی جریان های سیاسی گفت: ما با جامعه روحانیت مبارز صحبت کردیم و سه نفر از آنها به عنوان عضو ناظر در شورا حضور دارند.
 
حدادعادل با بیان اینکه ما وظیفه داریم در درجه اول مردمی که دلبسته ارزش ها هستند را پای صندوق رای بیاوریم، تصریح کرد: البته این موضوع، به معنای عدم تلاش برای جذب رای قشر خاکستری نیست.
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در این دوره یکی از خصوصیات شورای ائتلاف جوانگرایی است؛ رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ما را به جوانگرایی دعوت کردند و بنده با اینکه می توانستم ثبت نام کنم، کنار رفتم، چون ترجیح می دهم یک جوان به جای امثال بنده به مجلس بروند.
 
حدادعادل با بیان اینکه پیچیدگی مبارزه انتخاباتی از جهاتی به جنگ شبیه است، اظهار داشت: ما در جبهه جنگ، ستاد پشتیبانی و صف و رزم داشتیم که در انتخابات نیز همه آنها در قالبی دیگر و به صورت نرم وجود دارد. 
 
حدادعادل در ادامه این نشست ضمن تشریح مختصات دو جریان غربگرا و اسلامگرا و حضور این‌دو گفتمان در عرصه سیاسی و‌ تصمیم‌گیری کشورخاطرنشان کرد: سابقه ورود تمدن غربی به کشور به قبل از مشروطه بازمی‌گردد.
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برخورداری این دو جریان از دو پایگاه اجتماعی جداگانه تصریح کرد: جریان غربگرا که از نظر سیاسی فعالیت بالایی دارد، معتقد است دیگر انقلاب تمام شده و امروز باید به مسیر عادی بازگشته و یک عضو سر به راه در جامعه جهانی باشیم.
 
حدادعادل تصریح کرد: از نظر اقتصادی تجلی فرهنگ غربگرا گرایش به اقتصاد غربی است؛ وقتی برنامه چهارم توسعه تدوین شد، اصلاح طلبان کتاب "مبانی برنامه چهارم توسعه" را تهیه کردند و آنقدر کتاب مذکور دارای مساله بود که خودشان کتاب را جمع آوری کردند. 
 
* دلخوشی جریان غربگرا نسبت به وعده‌های کشورهای غربی/ رفت و آمد شرکت های خارجی فقط نمایش بود 
 
وی با اشاره به دلخوشی جریان غربگرا نسبت به وعده‌های کشورهای غربی گفت: در حال حاضر این جریان به دنبال این است که اگر مکرون رئیس جمهور فرانسه نخواست کاری کند، حداقل "شینزو آبه" کاری از پیش ببرد.
 
حدادعادل همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و واردات بی رویه، آنرا نمودی از تفکر اقتصادی غربی خواند و افزود: بیشتر تولید کننده‌ها می‌گویند ما نمی‌توانیم در مقابل سیل واردات ایستادگی کنیم؛ در واقع وضعیت قاچاق، نابودی ذخایر ارزی و قیمت سکه برآیند نوع تفکر اقتصادی جریان غربگرا است. 
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه از نظر سیاسی، تفکر غربگرا به جدایی دین از سیاست معتقد است، در عین حال گفت: البته نمی‌گویم هر اصلاح طلبی به این موضوع قائل است اما افراد اتاق فکر این جریان تفکر سکولاریسم دارند.
 
وی با تاکید بر اینکه امید امید برخی چهره های داخلی به غرب موضوع ساده ای نیست، تصریح کرد: امام فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اما یکی از افراد جریان غربگرا در یکی از سخنرانی های انتخاباتی تاکید می کرد که «چرا با اروپایی ها مذاکره کنیم؛ ما باید برویم و با کدخدا مذاکره کنیم.»
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی یادآور شد: پیش از انتخابات سال ۹۴ هیات‌های اقتصادی از اروپا مدام به ایران می‌آمدند و مردم نیز فکر می‌کردند آنها به زودی در کشور سرمایه گذاری کرده و اتفاق خاصی می‌افتد در حالی که این رفت و آمدها فقط یک نمایش بود.
 
*تاثیر دو جریان غربگرا و انقلابی در انتخابات
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تاثیر دو جریان غربگرا و انقلابی در انتخابات گفت: جریان غربگرا سعی می‌کند جامعه را گرفتار دوقطبی‌های کاذب مثل اصطلاحات تندرو و معتدل کند.
 
وی دوقطبی سازی در زمینه های اجتماعی را دیگر برنامه جریان رقیب برای انتخابات عنوان کرد و اظهارداشت: دوقطبی دیگری که از سوی این جریان مطرح می‌شود، دو قطبی آزادی و محدودیت است؛ به شکلی که حتی ادعا می کردند دیوار کشی در خیابان ها انجام می شود؛ آیا دروغی بزرگ تر از این وجود داشت؟ 
 
رئیس اسبق مجلس با بیان اینکه این جریان در انتخابات به سراغ سلبریتی ها، زنان و هنرمندان می‌روند و به هر قیمتی ادعای آزادی می کنند، ادامه داد: این جریان برای فضای مجازی چهره‌سازی کرده و از هنرمندان و مساله زنان بهره برداری می‌کند.  
 
*دوگانه سازی فقر و رفاه از سوی جریان غربگرا 
 
وی با اشاره به دوقطبی‌سازی دیگر این جریان به موضوع رفاه و فقر پرداخت و گفت: آنها می‌گویند ما با FATF رونق اقتصادی می‌آوریم، درحالی که تجربه این مدت چیز دیگری را نشان داده است.
 
حدادعادل همچنین به دوگانه دیگر یعنی سازش و مقاومت اشاره کرد و گفت: ما با همه دنیا تعامل داریم اما وقتی آمریکا نمی‌خواهد استقلال جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسد آیا ما باز هم باید به دنبال تعامل با آمریکا باشیم؟
 
 
*طرح مجلس ملی در مقابل مجلس انقلابی
 
حدادعادل با بیان اینکه دوقطبی‌ سازی  در شعارهای انتخاباتی نفوذ می‌کند، گفت: جریان غربگرا می خواهد برای انتخابات پیش رو بگوید که ما دنبال مجلس ملی و رقیب ما به دنبال مجلس انقلابی است.
 
وی بر همین اساس افزود: اگر کسی انقلابی واقعی باشد ملی گرای واقعی نیز هست و این رزمندگان بودند که اجازه ندادند کشور دست بیگانه بیفتد و سوال این است کدام ملی گرایی چنین جانفشانی‌ای از خود نشان داده است؟
 
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با طرح این نکته که انقلاب برای دفاع از ملت ما به وجود آمده است، گفت: چه کسی از امام ملی گراتر بود؟ 
 
وی ادامه داد: جریان غربگرا در نظر دارد برای انتخابات شعار "بگذارید زندگی کنیم" را مطرح کنند؛ آنها باید این حرف را به کشورهای غربی و اروپایی بزنند، اما متاسفانه برخی این موضوع را به داخل آورده و آدرس غلط می‌دهند. 
 
وی با تاکید بر اینکه امیدوارم مجلسی تشکیل شود که الگوی نمایندگان آن مدرس باشد، تصریح کرد: امام کمتر کسی از گذشتگان انقلاب را صددرصد تایید کردند اما مدرس نماینده دوران طاغوت، الگوی نمایندگان دوران انقلاب و مورد تایید امام بود.
 
انتهای پیام/
کد خبر: 51120
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

ناگفته‌هایی از ترور«حاج قاسم» به روایت سردار حاجی‌زاده/ چهار پایگاه در عملیات شرکت داشتند

«ظریف»: ایران همچنان آماده گفت‌وگو با همسایگانش است

دی مارتزیو: دی بیاسی به تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شده است/احتمال عقد قرارداد تا 48 ساعت آینده

انتقال روستای مولاب آبدانان به مکان دیگر

بارش برف زمستانی در شهرستان آبدانان/گزارش تصویری

باشگاه‌های ایران در چه صورت از لیگ قهرمانان آسیا انصراف می‌دهند؟

دود تعلل 40 روزه روحانی برای انتخاب رئیس هلال احمر در چشم سیل‌زدگان

روحانی در جمع مردم سیل‌زده کلانی: بازسازی ویرانی‌ها و جبران خسارت‌ها فورا انجام شود

سرنوشت قانونگذاران پس از عدم احراز و ردصلاحیت/ نمایندگی مجلس با مصونیت آهنین!

کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ ترور«سردار سلیمانی» مایه روسیاهی آمریکا شد

رخنه دشمنان و سستی جامعه را نا امن می‌کند

کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان

نیروهای مسلح حافظان ایران اسلامی هستند

راهپیمایی دفاع از آرمان‌های انقلاب و تکریم سپاه درآبدانان برگزار شد

زلزله بخش مورموری آبدانان را لرزاند

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟

رابطه ویتامین دی با کبد چرب

باکتری روده به جنگ پارکینسون می‌رود

رهبر انقلاب: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌های پی در پی شود

روحانی: در سانحه سقوط هواپیما کسانی اشتباه کردند که همیشه برای امنیت کشور تلاش کرده‌اند

تجمع مقابل سفارت انگلیس/ دانشجویان: سفیر لندن را اخراج کنید

والیبال انتخابی المپیک| ایران المپیکی شد/ پرواز بی‌دردسر به توکیو از فراز دیوار چین

سرلشکر سلامی: بیش از همه به خاطر سانحه هواپیمای اوکراینی ناراحتیم

نارضایتی مردم از بسته شدن تنها جایگاه سی ان جی آبدانان/ بزودی مشکل رفع خواهد شد

تقاضا کردیم پروازها متوقف شود/ اپراتور هواپیما را موشک کروز تشخیص داده بود

شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد+اینفوگرافیک

شهادت سردار سلیمانی یک رفراندوم در جبهه مقاومت ایجاد کرد

محسن رضایی: با انگشت‌های روی ماشه اوضاع را رصد می‌کنیم