سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1397/05/23 -13:41:38
اینجا دهلران نقطه صفر مرزی؛
رونمایی از زد و بندها در استخدام های سفارشی
رونمایی از زد و بندها در استخدام های سفارشی
رئیس تودیع شده یک اداره دهلرانی از زدو بندهای استخدام های سفارشی پرده بر داشت.
تاریخ درج خبر:1396/06/13    | کد خبر: 26322
به گزارش آبدانان خبر به نقل ازنسیم دهلران ،با وجود فراوانی شرکت های مختلف در دهلران اما بزرگترین معضل جوانان این شهرستان بیکاری است و وجود این همه شرکت ولی آمار بیکاری زیاد باعث شده تا مردم نارضایتی فراوانی از دولت مردان داشته باشند.
شایعات فراوانی در خصوص نحوه بکارگیری نیروهای شرکتی در دهلران در بین کاربران فضای مجازی این شهرستان رد و بدل می شود. یکی می گوید کار فرماندار است، یکی گله از دهلرانی های پایتخت نشین دارد، یکی می گوید پای نماینده در میان است، دیگری از عدم مدیریت استان و شهرستان گله دارد.
 
یکی از اداراتی که وظیفه قانونی در خصوص بکارگیری نیروها در شرکت های شهرستان دارد اداره کار است اما به دلایلی چون عدم اطلاع رسانی این مجموعه، عدم جواب دهی مناسب به جوانان بی کار و... مردم شهرستان دهلران امیدی به این اداره برای بکارگیری جوانان بیکار ندارند.
 
مردم دهلران بر این باور رسیده اند که اداره کار دهلران نمی تواند برای اشتغال بیکاران کاری کند و به این باور رسیده اند که چیزی از دستش ساخته نیست.
 
بر اساس این گزارش؛ روز گذشته مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران برگزار شد.
 
طی جلسه ای، آیین تودیع و معارفه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران با حضور آقای ملکی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام برگزار شد.
 
 در این مراسم، عباس بیش بهار به عنوان سرپرست جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران معرفی و با اهدای لوحی از زحمات رحمت الله عبدی رئیس سابق آن اداره تقدیر به عمل آمد.
 
پس از مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران، رحمت الله عبدی رئیس سابق آن اداره پستی را در فضای مجازی به انتشار در آورد که برخی از سؤالات بیکاری جوانان دهلرانی و بکارگیری غیر دهلرانی ها در شرکت های دهلران را جواب داده بود.
 
متن انتشار داده شده در فضای مجازی:
"باسلام و عرض  ادب و احترام دارم خدمت کلیه کسانیکه با اینحانب در طول این مدت همکاری داشته اند کمال تشکر و قدر دانی می نمایم. با توجه به اینکه در طول این  مدت در گیری که با نماینده و یکی از دفتر داران  وی داشتم بر سر نیروهای بومی و غیر بومی بود که کلیه افراد غیر بومی به من معرفی میکردند جهت بکار گیری که من امر را نپدیرفتم و خیلی خوشحالم که دستورات نماینده نپدیرفتم به خاطر جوانان بیکار این منطقه که هیجگونه توجهی به حال جوانان دهلرانی نمی کند که حاضرم روبرو شوم با آن که نامبرده از طریق مدیر کل خواستار عزل اینجانب گردیده من از کلیه دست اندر کاران نظام جمهوری اسلامی که جهت خدمت به مردم  تلاش میکنند آرزوی سلامتی و موفقیت از خداوند منان خواستارم  و آرزوی موفقیت برای برادر عزیزم عباس بیش بهار دارم.
 
 خدمتگزار شما رحمت اله عبدی"
 
پس از انتشار این متن، سریعاً در فضای مجازی توسط فردی که خود را مشاور نماینده دهلران در مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است جوابیه ای صادر شده که به شرح ذیل می باشد.
 
" درخصوص بیانیه که از طرف جناب آقای رحمت الله عبدی مسؤل جاری اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی دهلران مبنی بر عزل ایشان توسط اداره کل مربوطه بوده وهیچ ارتباطی مهندس کاظم زاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ودفتر ایشان نداشته و چون مدیرکل تغییر کرده واین تغییر ات در راستای سیاستهای دولت  جدید بوده و جابه جایی مدیر ان در نظام اسلامی امری طبیعی است وایشان چون اصولگرا بوده و همگام با دولت تدبیر وامید نبوده و از نظر مدیریتی فردی بسیار ضعیف و ناتوان بوده که حتی قادر به گرفتن اتاق ومیز ریاست اداره که در اختیار ریاست قبلی بوده و حتی تسلط بر کارکنان اداره متبوع نداشته و هر روز درگیر ی با پرسنل تحت امر داشته تا چه رسد به شرکت ها وخانواده ایشان حتی معترض هستند که توان نداشته یک نفر از خانواده در شرکت مشغول به کار کند تا برسد برای نماینده محترم اطرافیان ایشان بیایند بگویند چند نفر بومی در شرکت منطقه مشغول کرده است ایشان اگر لیستی از جانب نماینده یا دفتر ایشان دارند ارایه کنند هدف این شخص جو سازی علیه نماینده توانمند بوده است وتمام اظهارات ایشان کذب محض بوده است.
  با احترام محسن شاه ولی مشاور کاظم زاده"
 
این پایگاه تحلیلی خبری متن های بالا را تائید نمی نماید و هرگونه توهین به طرفین بر عهده نگارنده متن می باشد و اسناد این مطالب نیز در دفتر خبری نسیم دهلران محفوظ می باشد.
 
نوش دارو بعد از مرگ سهراب
رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران در متنی که ارسال نموده است اثبات کرده که اداره کار می تواند جوانان بیکار را مشغول کار نماید اظهار نموده است که نماینده درخواست بکارگیری نیروی غیربومی نموده و وی این کار را نکرده است.
 
سؤال اینجاست اگر درخواست نماینده را نپذیرفته پس چرا بومی ها استخدام نشده اند؟
 
رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران تا کنون کجا بوده و الان که تودیع شده است می خواهد رستم شهرستان شود.
 
چرا تا به حالا در جلسه شورای اداری شهرستان برای این جوانان بیکار لب به سخن نگشوده و در زمان ریاست وکیل جوانان بیکار این مرز وبوم نشده است؟
 
آیا لذت بر کرسی اداره کار باعث این شده که تا کنون از جوانان بیکار شهرستان دفاع نکند؟
 
سؤالات زیادی در ذهن ها پس از انتشار این متن در فضای مجازی از رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران تداعی می شود و بعید است که کسی پاسخگو باشد.
 
هر دم از این باغ بری می رسد...
تا کنون سمت مشاور نماینده در رسانه ها و فضای مجازی به چشم نخورده بود که به تازگی این سمت در دهلران رو نمایی شده است و متنی که در جواب رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران به انتشار در آمد نشان از نحوه مشاوره دادن به نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره می باشد.
 
به نظر می رسد با توجه به متن انتشار داده شده توسط رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دهلران، نماینده باید در این خصوص پاسخگوی افکار عمومی باشد.
 
اینکه نماینده به فکر جوانان بیکار باشد خوب است اما لطفاً برای بیکاران هر شهری در شهر خود تلاش نماید و جاده طولانی و کمی خطرناک دره شهر، بدره و آبدانان تا دهلران را در مسیرشان قرار ندهد، چراکه وقتی جوان بیکار دهلرانی در پارکینگ ان جی ال 3100 دهلران خودروهایی با پلاک ایران 98 ط می بیند ممکن است برای راننده آن روزگار ناخوشی از خداوند طلب نماید.
 
آنچه مشخص است در بروکراسی به کارگیری جوانان در شرکت های دهلران تبصره هایی است که خوشایند نیست و مسئولان کم کم باید به فکر کار برای مردم باشند چرا که در عصر حاضر که عصر انفجار اطلاعات است کمتر اتفاق می افتد که ماه پشت ابر بماند.
 
انتهای پیام/

Abdanannews.com All Rights Reserved