سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1398/05/26 -22:39:22
معاون عمرانی استاندار خبر داد:
اجرایی پروژه سد ورگر تا پایان اسفند
اجرایی پروژه سد ورگر تا پایان اسفند
معاون استاندار گفت: یکی از مطالبات مردم سد ورگر است که بعد از ارزیابی تا پایان اسفند این پروژه اجرا خواهد شد.
تاریخ درج خبر:1397/11/22    | کد خبر: 35693
به گزارش آبدانان خبر "احمد کرمی"معاون استاندار ضمن تبریک دهه فجر و تشکر از حضور پرشور و غرور آفرین شهرستان آبدانان در جمع مردم آبدانان  اظهار داشت:دهه فجر امسال دارای دو شاخص مهم فاطمی بودن و مقارن بودن با 40سالگی انقلاب اسلامی بود.

وی انقلاب اسلامی را معجزه قرن دانست و افزود:زنده نگهداشتن نام اسلام و قرآن با نثار جان جوانان،منتصب بودن تمامی سطوح انقلاب از کوچکترین جز تا ارکان مهم به مردم با شرکت در انتخابات،تحول در جوانان و برائت از مشرکان از مهمترین ویژگی ها ماندگاری انقلاب اسلامی هستند.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به صف آرائی مستکبران جهان در 4دهه انقلاب تصریح کرد:دشمنان نظام از تمامی دنیا در سال های ابتدائی تشکیل جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ 8ساله با انواع تجهیزات و عدوات نتوانستند یک وجب از خاک میهنمان را غصب کنند.
وی یکی دیگر از ویژگی های مهم بقا و ماندگاری حکومت اسلامی ایران حمایت از محرومین و مستضعفین دانست و افزود:کشور ما در حال حاضر مامن و پشتیبان تمامی محرومین جهان است که این در نوع خود در جهان کم نظیر است.

کرمی شاخص دیگر ماندگاری نظام را عبادت در سیاست بیان کرد و گفت:حضور پرشور مردم در راهپیمایی ها 22بهمن ،روز قدس و دیگر مناسبت های نوعی عبادت و دفاع از کشور در برابر دشمنان قسم خورده نظام هستند.

معاون عمرانی استاندار به تحریم های ظالمانه دشمن در این 4دهه انقلاب اشاره و اضافه کرد:با وجود این تحریم ها و فشار های اقتصادی چرخ پیشرفت در کشور متوقف نشده و شاهد توسعه های چشمگیری در تمامی سطوح هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب در این 4 دهه رویش ها و ریزش های داشته است،تصریح کرد: دانشمندان ما در حال حاضر در حال کسب  قله های علم یکی پس از دیگری هستندو این ها همه به خاطر لطف و همراهی مردم و راهبری عالمانه رهبر فرزانه انقلاب است.

کرمی در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت های انقلاب در استان اشاره و اظهار داشت:سطح سواد مردم استان قبل ازانقلاب از  25درصد به 5/95درصد بعد از انقلاب،میزان گاز رسانی به استان قبل از انقلاب صفر درصد به 98درصد در سطح شهرستان ها و مناطق روستایی به  83درصد که امیدواریم تا پایان سال 98تمامی استان ز نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4میلیارد مترمکعب در استان مهار آب صورت گرفته  تاکید داشت:سرانه ورزشی در سطح استان کمتر از ۱۵ سانتی مترمربع به ازای هر نفرقبل از انقلاب بوده و در بعد از انقلاب به بیش از 90 سانتی متر مربع به ازای هر نفر رسیده است.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به مشکلات دور افتادگی شهرستان و نداشتن راههای مواصلاتی مناسب  به پروژه های عمرانی شهرستان اشاره و گفت:تونل کبیرکوه داری  6هزار و ۳۰۰متر طول و 10 تونل است که حدود ۵هزار 300 متر آن حفاری شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته  تا نیمه اول سال آینده حفاری آن به اتمام خواهد رسید.

وی به کلنگ زنی 4خطه شدن راه آبدانان _مورموری اشاره و افزود:یکی از مطالبات مردم سد ورگراست که بعد از ارزیابی تا پایان اسفند این پروژه اجرا خواهد شد.
کرمی با اشاره به مشکلات عمران شهری شهرستان اضافه کرد: حدود ۳میلیار تومان برای این بحث اختصاص یافته است که احداث پارک ارشاد و توسعه سراب آبدانان از جمله مواردی هستند که می تواند باعث پیشرفت عمران شهری آبدانان شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت:مردم به گردن انقلاب حق دارند با وجود مشکلات و محدودیت مالی هر کاری از دستمان بر می اید باید با همراهی متخصصان و نخبگان کشوری برای این نظام و انقلاب انجام دهیم.
 
انتهای پیام/Abdanannews.com All Rights Reserved