سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/06/31 -7:42:42
امام جمعه آبدانان:
مسئولین،خانواده ها و افراد باعث ایجاد بحران در امر ازدواج نشوند
مسئولین،خانواده ها و افراد باعث ایجاد بحران در امر ازدواج نشوند
امام جمعه آبدانان گفت: مسئولین،خانواده ها با سخت گیری و خود افراد باعث ایجاد بحران در امر ازدواج شده اند.
تاریخ درج خبر:1398/05/11    | کد خبر: 45941
به گزارش آبدانان خبر"حجت السلام حسین حاجیلری"امام جمعه آبدانان در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام جواد(ع) و تاکید بر ضرورت ترویج سیره آن حضرت، اظهار داشت:حضرت جواد(ع) با وجود سن اندک رسالت‌های بزرگی چون راه اندازی سازمان وکالت ، ایستادگی در برابر ظلم،روشنگری برای مردم ،حفظ پایگاه‌های شیعی و مبارزه با حاکمیت طاغوت و ... را انجام دادند.

وی به ائتلاف دزدان دریایی آمریکا اشاره و افزود:این ائتلاف که فقط تعداد محدودی کشور چون انگلیس که دنباله رو آمریکا هستند به آن پیوسته اند یک طرح شکست خورده است .

خطیب جمعه آبدانان گفت:اهداف این ائتلاف نا امن نشان دادن جمهوری اسلامی ایران در منطقه و زیر سوال بردن مشروعیت ایران اسلامی در منطقه است که به امید و فضل خدا این ائتلاف،ائتلاف شکسته خورده ای خواهد بود .

وی به راه حل های مقابله با دشمنان نظام اشاره و افزود: مقاومت مردم، مجاهدت نیروهای مسلح،بصیرت و آگاهی رهبر انقلاب و مسئولین پای کار از مهمترین راه های مقابله با دشمنان انقلاب هستند.

حاجیلری با بیان اینکه دغدغه مردم از بیکاری به معیشتی تبدیل شده، بیان داشت:چند نرخی شدن اجناس ،گرانی و تنگنا در معیشت که قسمتی از آن به تحریم وابسته است اما قسمت اعظم به دلیل وضعیت ضعیف مدیریت است که مسئولین باید پای کار باشند.
خطیب جمعه آبدانان به تحریم وزیر امور خارجه اشاره و اضافه کرد: این تحریم مغایر با حکومت بین الملل است و این اقدام عجولانه حکایت از شکست خوردن طرح فشار حداکثری و مغایرات سخنان آنها درباره مذاکره است .

وی با بیان اینکه در لیست سیاه نقض کننده حقوق بشر دو حکومت رژیم صهیونیستی و ائتلاف سعودی وجود دارد،تصریح کرد: شهادت بیش از 5هزار حاجی ما در سال 94،شهادت بیش از هزار حاجی در سال 66و هزاران جنایت آل سعود در طول 40 سال نظام جمهوری اسلامی نشان از حقوق بشر این کشورها است.
حاجیلری به اقدام خوب رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره و گفت:اعلام کرده ما همه توافقاتی که با رژیم صهیونستی داشتیم را لغو می کنیم که اگر عملیاتی شود محور مقاومت به نتایج خوبی دست خواهد یافت.

خطیب جمعه آبدانان در ادامه با اشاره به آغاز ماه ذی‌الحجه و سال‌روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و روز ازدواج، تصریح کرد:مسئولین،خانواده ها با سخت گیری و خود افراد باعث ایجاد بحران در امر ازدواج شده اند.

وی افزود:خانواده‌ها باید ازدواج فرزندان خود را با الگوگیری از زندگی ائمه اطهار (ع) انجام دهند و مودت و مهربانی و درک متقابل زن و شوهر به زندگی آرامش می‌دهد.
امام جمعه آبدانان در پایان با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،افزود: این نهاد در واقع هماهنگ‌کننده دستگاه‌های تبلیغاتی برای برگزاری تمامی مناسبت‌های ملی و مذهبی است که کار بسیار بزرگی را انجام می‌دهند.
 
انتهای پیام/


Abdanannews.com All Rights Reserved