سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/01/14 -0:47:23
امام جمعه آبدانان:
خبرنگاران سرعت، دقت و صحت را در نظر داشته باشند
خبرنگاران سرعت، دقت و صحت را در نظر داشته باشند
امام جمعه آبدانان گفت: خبرنگاران باید سه عنصر سرعت، دقت و صحت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
تاریخ درج خبر:1398/05/18    | کد خبر: 45955
به گزارش آبدانان خبر حجت الاسلام "حسین حاجیلری"امام جمعه آبدانان در خطبه های نماز جمعه آبدانان ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)اظهار داشت: طبق حدیث امام باقر(ع)  اسلام خمیرمایه اش بر ارکان نماز ،زکات،روزه،حج،و ولایت که مهمترین آنها ولایت می باشد استوار شده است.
وی  با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر (ع)تصریح کرد:این امام همام در عمر ۵۷ ساله خود تحول عظیم فرهنگی ایجاد کرده و توانستند در برهه ای از زمان با  فرصت ایجاد  شده دانشگاهی بنیان گذاری کنند که امروز دین اسلام و سنت پیامبر مدیون زحمات علمی و فرهنگی این شاگردان و تربیت شدگان  این دانشگاه امام باقر(ع) و امام صادق (ع) است.

امام جمعه آبدانان با یادآوری سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان و مقاومت 33روزه مقابل ارتش اسرائیل است اضافه کرد: تمام عصاره این  جنگ 33روزه استقامت است و امروز رایحه ای خوش حزب الله در همه جا دنیا پیچیده شده است.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با گروهی از نخبگان و دانشجویان اظهار داشت: از نکات مهم این دیدار صمیمی، تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت  تفکر انقلابی ، تفکر اسلامی  و بصیرت بود که بدون این ها پیشرفتی  در کشور حاصل نخواهد شد.

امام جمعه آبدانان گفت: از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری اینکه  وجود مشکلات نباید باعث توقف جوانان و نخبگان و ناامیدی نسبت به آینده شود .
وی در ادامه با اشاره صادرات بنزین ، بیان داشت:تامین بنزین کشور،صادرات و در بورس قرار گرفتن آن در شرایط تحریم و پای کار نیامدن هیچ شرکتی به برکت سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیاء به منصه ظهور رسید.

خطیب جمعه آبدانان سپس با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی، مقام معظم رهبری، سپاه و شخصیت‌های لشکری و کشوری، ادامه داد: این بار نیز وزیر خارجه کشورمان را تحریم کردند که این امر تنها نشان از استیصال آمریکا دارد.

و ی با بیان اینکه رفتار خصمانه آمریکا در تحریم وزیر امور خارجه  کشورمان جای سوال دارد،افزود:  تحریم مظهر دیپلماسی یک کشور نشانه درماندگی و  آخرین حربه آمریکا در برابر کشور ایران اسلامی است .

وی به حمله موشکی انصارالله به عربستان سعودی اشاره و اضافه کرد:یمن به یک عنصر قدرتمندی رسیده است که این به خاطر ایستادگی و استقامت در برابر ظالمان است.
وی به 17مرداد سالرزو شهادت صارمی و روز خبرنگار اشاره و اظهار داشت :کار خبرنگاران کاری قابل تقدیر است و اگر خبرنگاران نباشند بسیار از مشکلات و مسائل بیان نخواهد شد.
امام جمعه آبدانان خبرنگاری را کاری بسیار سخت دانست و گفت:خبرنگاران باید سه عنصر سرعت، دقت و صحت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
شرکت در مراسم دعای عرفه، حضور در نماز باشکوه عید قربان از جمله دیگر محورهای خطبه‌های این هفته نمازجمعه آبدانان بود.
 
انتهای پیام/Abdanannews.com All Rights Reserved