سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/01/14 -1:6:58
مسئول اداره صنعت ,معدن و تجارت آبدانان:
مشمولان بخشندگی جرائم بیمه به تامین اجتماعی مراجعه کنند
مشمولان بخشندگی جرائم بیمه به تامین اجتماعی مراجعه  کنند
مسئول اداره صنعت ,معدن و تجارت آبدانان گفت: اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از ١٣ خرداد سال جاری در شعب تامین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده و مهلت اجرای این قانون ١٣ شهریور امسال به اتمام می‌ رسد .
تاریخ درج خبر:1398/06/12    | کد خبر: 46973
به گزارش آبدانان خبر" جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید" شهرستان آبدانان  با حضور فرماندار ، اعضا کارگروه و جمعی از کارفرمایان واحدهای تولیدی ، صنفی و خدماتی  در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان آبدانان برگزار شد.
"هاشمی"مسئول اداره صنعت ,معدن و تجارت آبدانان در این جلسه اظهار داشت : اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از ١٣ خرداد سال جاری در شعب تامین اجتماعی سراسر کشور آغاز شده و مهلت اجرای این قانون ١٣ شهریور امسال به اتمام می‌ رسد .
وی افزود: هیأت  وزیران در اجرای ماده (١٣) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در  امر صادرات، موضوع بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان را مصوب کرده که بلافاصله پس از ابلاغ این قانون به سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه آن تهیه و به تمامی واحدهای ابلاغ شده است.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
این مسئول خاطر نشان کرد: بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که جرائم آنها مربوط به قبل از تاریخ  ۲۹ اسفند ۹۶ باشد، چنانچه تا ۱۳ شهریور۹۸ در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه برخوردار خواهند شد.
هاشمی با بیان اینکه قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا خواهد شد،گفت:کارفرمایانی که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌ کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌ های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌ اند.
وی تمامی جرائم تا ۲۹ اسفند ۹۶ را مشمول این بخشودگی دانست و افزود: کارفرمایان بدهکار که در دوره های قبل، علی رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری کرده‌ اند در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ ها و با رعایت ضوابط مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود
 
در پایان این جلسه درخواست تعداد 21 واحد متقاضی بخشش صد درصدی جرائم  بیمه ای کارفرمایان خوش حساب تامین احتماعی بررسی و مورد تایید کارگروه ستاد تسهیل شهرستان واقع شد .انتهای پیام/


                                                                                                                                                                                      

Abdanannews.com All Rights Reserved