سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/07/10 -7:15:13
دبیر جشنواره استانی داستان نویسی «فیلمان» خبر داد:
شرکت بیش از 100 اثر در جشنواره داستان نویسی «فیلمان»
شرکت بیش از  100 اثر در جشنواره داستان نویسی «فیلمان»
دبیر جشنواره استانی داستان نویسی «فیلمان» گفت: بیش از ۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره برای شرکت در نخستین جشنواره استانی داستانویسی فیلمان ارسال شده است.
تاریخ درج خبر:1398/11/19    | کد خبر: 52199
 "سیداحمد آبساران"  دبیر انجمن ادبی نوید و دبیر نخستین جشنواره استانی داستان نویسی «فیلمان» در گفتگو با خبرنگار آبدانان خبر اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره برای شرکت در نخستین جشنواره استانی داستانویسی فیلمان که 26بهمن در آبدانان برگزار می شود ارسال شده است.
دبیر نخستین جشنواره استانی داستان نویسی «فیلمان» خاطر نشان کرد: آثار از نظر کمی و کیفی چشمگیر و رضایت بخش هستند و با نگاهی گذارا به آثار  دو بخش جوان و نوجوان شاهد مضامین و تکنیک های تازه در زمینه های موضوع  درونمایه ،کشش داستانی و پیام هستیم و به نظر می رسد که  داوران محترم جشنواره در مسیرانتخاب و معرفی آثار برتر  کار سختی را در پیش خواهند داشت.

وی با اشاره به اسم جشنواره افزود: فیلمان از نام قله ای سترگ و زیبا از کبیر کوه بزرگ است که در شرق شهرستان آبدانان قرار دارد و به نوعی تداعی گر استواری و ریشه دار بودن هنر به طور عام و عشق به ادبیات و شعر به طور خاص در دیار آبدانان است.
آبساران به استقبال بی نظیر از این جشنوار اشاره کرد و گفت: ،امید واثق داریم که با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان این جشنواره همانند جشنوارهای شهرستانهای دیگر استان به عنوان جشنواره داستان نویسی فیلمان آبدانان به تصویب برسد .

وی با بیان اینکه در سال گذشته آثار فاخری از داستان نویسان شهرستان به چاپ رسیده است ،افزود: اخیرا هم که شاهد انتشار رمان« آخرین حلقه های تگرگ» به قلم آقای عزت اله پورسردار و «شوق وصال» به قلم خانم بتول میرزایی  و از جوان تر ها هم  آثاری چون: « نفس های زیر آب»  - نگار اسکندری«پاره تن »؛ «محاکمه یک دیکتاتور» ؛ «دلقک و پادشاه دیوانه » سید هادی حسینی «بیتا» ؛ «افسون» ؛ «دختران مهتاب» - فاطمه شکربیگی  و چند داستان در دست تحریر دیگر نوید افق های روشنی در زمینه داستان نویسی را به ما می دهد.

دبیر جشنواره فیلمان که خود یک مجموعه شعر با موضوع آزاد و یک مجموعه شعر آیینی آماده چاپ دارد ،بیان داشت: آبدانان هم اکنون دارای چهره های  شناخته شده و صد البته استعدادهای فراوان شناخته نشده ای است که در صورت توجه بیشتر حرف زیادی برای گفتن دارند.
وی در پایان ضمن تشکر از خانم حیدری مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان افزود: از مسولین استانی  بویژه آقای خودآموز مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ،معاون محترم امورفرهنگی و رسانه ای اداره کل، که از لحظه پیدایش این ایده تاکنون با حسن اعتماد کامل به انجمن ادبی شهرستان از نظر مادی و معنوی به تمام معنا حامی ما بوده اند کمال  قدر دانی و سپاسگزاری خود را ابراز نمایم.

انتهای پیام/


Abdanannews.com All Rights Reserved