سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/08/09 -22:38:0
یادداشت
کرونا ویروس و عدم تغییر سبک زندگی
کرونا ویروس و عدم تغییر سبک زندگی
شیوع و همه گیری کوید 19 در همه عالم موجب فراهم آوردن اختلالاتی موقت در زندگی بشریت و باعث تغییراتی در سبک زندگی ، الگوهای زیست محیطی و حتی تغییر مناسبات و مراسمات شد.
تاریخ درج خبر:1399/03/10    | کد خبر: 53317
به گزارش آبدانان خبر بهروز مردانی:شیوع و همه گیری کوید 19 در همه عالم موجب فراهم آوردن اختلالاتی در زندگی بشریت و باعث تغییراتی در سبک زندگی ، الگوهای زیست محیطی و حتی تغییر مناسبات و مراسمات شد. تهدیدی که جامعه بشریت با آن روبرو شد فرصتهایی نیز فراهم آورد که می توانست نقشی اساسی در تغییر روشها ، نگرشها و الگوهای صحیح زیستی و حتی بازنگری در روابط بین الملل نیز داشته باشد.

این تغییرات در همان ایام اولیه خیلی زود بروز و شیوه ای جدید از زندگی را به نمایش گذاشت که خیلی ها این تغییرات را مثبت ارزیابی و در جهت اصلاح سبک زندگی می پنداشتند.

 رعایت اصول بهداشتی در رفتارهای روزمره ، لغو و پرهیز از انجام بسیاری رسومات و مراسمات در عزا و عروسیها ، تغییر نگرش رفتارها نسبت به محیط پیرامونی خصوصا جنگل و کوه  و همچنین پررنگ شدن اخلاق حسنه احسان و نیکوکاری همه و همه از آثار و پیامدهای مثبت این بیماری بود بطوری که انتظار می رفت با جهانی پسا کرونایی روبرو شویم .

اما دیری نپایید و با کاهش محدودیت پروتکلها و بازگشت زندگی به روند عادی این تغییرات به سرعت و همانند فنری ارتجاعی به همان روال اولیه برگشت و دیگر اثری از آثار تغییرات دیده نشد.

سختگیریهای روزمره در رعایت اصول بهداشتی خیلی زود به دست فراموشی سپرده شد ، انجام مراسمات به همان شکل و شیوه قدیمی برگزار و رفتارها نسبت به هم و محیط به قبل برگشت انگار نه ویروس کوید 19 آمده و نه کرونایی دنیا را تسخیر کرده است.

این در حالی است که وجود منجوس ویروس کرونا هنوز پابرجا بوده و موجب فراهم آوردن موج دوم شیوع با ابعاد گسترده تری شده است .
سرانجام باید اشاره کرد برای تغییر و جا انداختن یک ایده و فرهنگ نیاز به زمان و عوامل مختلفی از جمله صدا و سیما ، متولیان امور فرهنگی ، بزرگان و اکابر ، اساتید دانشگاهی و رسانه ها دارد تا بتوان آن ایده را بدعت کرد.

انتهای پیام


Abdanannews.com All Rights Reserved